Przedszkole Miejskie Nr 3
Szanowni Państwo zachęcamy do odwiedzania zakładki aktualności, ponieważ znajdą tam Państwo wszystkie bieżące wiadomości dotyczące tego co dzieje się w naszym przedszkolu :)

Komunikaty

02 marca 2020 18:35 | Komunikaty

Informacja dla rodziców

Informacje dla Rodziców

 w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych

 krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

 

 

Szanowni Rodzice apelujemy o:

 

  • Ø uczulanie dzieci na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania
  • Ø nie posyłanie przeziębionych, kaszlących i chorych dzieci do przedszkola!
  • Ø sprawdzanie na bieżąco komunikatów publikowanych
    na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia. W przypadku dodatkowych wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformuj o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).
  • Ø w razie gdy osoba wróciła z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, aby bezzwłoczne powiadomiła najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną i zgłosiła się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego

W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, (Dz.U. 2017, poz. 1368).

 

Przeczytano: 294 razy. Wydrukuj|Do góry