Szanowni Państwo zachęcamy do odwiedzania zakładki aktualności, ponieważ znajdą tam Państwo wszystkie bieżące wiadomości dotyczące tego co dzieje się w naszym przedszkolu :)

Grupa Krasnale

25 listopada 2018 15:20 | Aktualności

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

"Miś pluszowy, miś kudłaty,

biały, czarny lub łaciaty,

wszystki misie my kochamy,

bo ich świeto dzisiaj mamy"


25 listopada obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Pierwsza pluszowa zabawka powstała w 1902 roku w Nowym Jorku, a w Polsce święto to przyjęto  w 2002 roku, w 100 urodziny misia.  Chociaż na rynku pojawiają się coraz bardziej atrakcyjne zabawki, to misie nadal są najpopularniejszymi przytulankami na świecie.

23 listopada wszystkie dzieci przybyły do przedszkola, z małymi i dużymi, swoimi ulubionymi pluszakami, aby z nimi spędzić ten wyjątowy dzień. Przedszkolaki wspaniale mówiły o tym, dlaczego kochają misie i kiedy po nie najczęściej sięgają. Były też wspólne zabawy, tańce, śpiewanie znanych i popularnych misiowych piosenek oraz konkursy.  Na zakończenie wszyscy z przyjemnością obejrzeli bajkę o Misiu Uszatku.

Był to czas pełen uśmiechu oraz radosnych, wspólnych przeżyć, a każde dziecko z dumą mogło zaprezentować swojego ulubieńca.

Przeczytano: 816 razy. Wydrukuj |Do góry

Zdjęcia: