Przedszkole Miejskie Nr 3

"Miś pluszowy, miś kudłaty,

biały, czarny lub łaciaty,

wszystki misie my kochamy,

bo ich świeto dzisiaj mamy"

25 listopada obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Pierwsza pluszowa zabawka powstała w 1902 roku w Nowym Jorku, a w Polsce święto to przyjęto  w 2002 roku, w 100 urodziny misia.  Chociaż na rynku pojawiają się coraz bardziej atrakcyjne zabawki, to misie nadal są najpopularniejszymi przytulankami na świecie.

23 listopada wszystkie dzieci przybyły do przedszkola, z małymi i dużymi, swoimi ulubionymi pluszakami, aby z nimi spędzić ten wyjątowy dzień. Przedszkolaki wspaniale mówiły o tym, dlaczego kochają misie i kiedy po nie najczęściej sięgają. Były też wspólne zabawy, tańce, śpiewanie znanych i popularnych misiowych piosenek oraz konkursy.  Na zakończenie wszyscy z przyjemnością obejrzeli bajkę o Misiu Uszatku.

Był to czas pełen uśmiechu oraz radosnych, wspólnych przeżyć, a każde dziecko z dumą mogło zaprezentować swojego ulubieńca.

Zdjęcia: