Grupa Krasnale

16 września 2014 07:55 | Aktualności

Przedszkolaki w ruchu

Przebieg akcji „Przedszkolak w ruchu”

Przy współpracy nauczycielek z grupy „Zuchy” i praktykantek z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie dzieci 6-letnie mogły uczestniczyć w akcji „Przedszkolak w ruchu”. Celem akcji było rozwijanie sprawności fizycznej i dbanie o zdrowie poprzez ćwiczenia, ruch i zabawę. Rozpoczynając zajęcia prowadzące zapoznały dzieci celem akcji i podały najważniejsze powody, dla których ruch jest nieodzownym elementem życia każdego człowieka.

Do wykonania było mnóstwo atrakcyjnych zadań, jednak dzieci czekały na nie z niecierpliwością. Pierwszym zadaniem dla przedszkolaków i wprowadzeniem do konkursu była rozgrzewka, która jest istotna przed każdym wysiłkiem fizycznym. Zadanie rozpoczynające zajęcia polegało na pokonaniu toru przeszkód. Każde dziecko miało przenieść kubeczek z wodą przez ławkę tak, aby nie rozlać zawartości. Kolejnym etapem było rzucanie obręczą na pachołek, dzieci miały po trzy szanse na poprawne wykonanie zadania. Następnym celem do pokonania było przejście przez ustawione trzy drabinki w kształcie piramidy, zaraz za przeszkodą dziecko musiało przełożyć przez siebie szarfę i szybko pobiec do kolejnego etapu konkurencji. Ostatnią misją przedszkolaka było kopnięcie piłki do bramki i dobiegnięcie do mety. Po chwili odpoczynku rozpoczęły się zabawy z chustą animacyjną:

• „Bilard”- Wrzucamy na chustę małą piłkę, dzieci podnosząc i opuszczając chustę mają za zadanie trafić piłką do dziury w środku
  • „Kolory”- Uczestnicy wachlują chustą, a na hasło wybranego koloru dzieci zamieniają się miejscami przebiegają pod chustą

Po zakończeniu zabaw dzieci, choć trochę zmęczone - to bardzo zadowolone, chętnie zajęły miejsca przy stolikach i otrzymały dyplomy ukończenia akcji „Przedszkolak w ruchu”. Nagrodą za dobrze wykonane zadanie była chwila relaksu na placu zabaw.

Przedszkolaki w ruchu