Grupa Smerfy

07 października 2014 12:09 | Aktualności

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu malucha. Wiąże się z pierwszym występem publicznym a tym samym nowymi wrażeniami i przeżyciami. To ukazanie dopiero co odkrytych talentów: muzycznych, recytatorskich, wokalnych. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu.

10 października 2014r. dzieci z grupy „Krasnale” po starannych przygotowaniach pod czujnym okiem nauczycielek:  Beaty Demianiuk i Danuta Kalinowskiej zaprezentowały rodzicom wszystko to czego do tej pory nauczyły się w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły,  że dobrze się czują w przedszkolu.  Zaprezentowały rodzicom piosenki i wiersze których nauczyły się do tej pory. Odświętny strój a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Ewa Antosiwicz – dyrektor przedszkola z pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom orz upominek. Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zaproszeni zostali na tort zakupiony przez Radę Rodziców.

Pasowanie na Przedszkolaka